הורים וילדים

טיפים ותרגילים לאימון מערכת שיווי משקל

מערכת שיווי המשקל היא מערכת לומדת, מתפתחת באמצעות תנועה. ככל שהתינוק ינוע יותר כך המערכת מתפתחת והמוח לומד לאזן את הגוף בהתאם ומצמצם את רמת החרדה. ניתן לאמן את מערכת שיווי המשקל מתוך מקום של ביטחון ולמידה. 

מנשא

הביטחון במנשא נותן לתינוק אפשרות ללמידה, מרגיש חום ביטחון, דפיקות לב, תמיכה בכל בגוף. אנחנו רוקדים ומסתובבים בחדר לקצב מוזיקה שאוהבים, כשרוקדים התינוק חווה את התנועה דרכנו: כפיפות קדימה, מצד לצד, להרים רגליים, ,לקפוץ, לשבת , לקום, סיבוב ועוד…

כדור פיזיו

הורה על הכדור קפיצות קלות, תינוק על הכתף יד מתחת לאגן-מעבירים לצד שני. סיבוב-הטיה קדימה-ימינה-אחורה ושמאלה. לשני הצדדים חשוב לעשות את כל התנועות לאט כדי שלא יבהל ויהיה עסוקים בהישרדות. תינוק על הבטן על הכדור, תופסים באגן עם 2 ידיים מצמידים אגן לכדור. גלגול קדימה אחורה. לקרב מרפקים-שישען עליהם. ידיים שלי משני צידי הידיים ומנדנדים מצד לצד- התינוק פעם נשען לצד שמאל ופעם לימין.

על הידיים

מניעים מצד לצד, שמיניות, למעלה למטה כאשר אוחזים את התינוק בתנוחות הבאות: מרימים למעלה-סופרמן – כשהפנים במקביל למזרון (פנים אלינו) הופכים עם הגב אלינו- "אוירון הפוך" בודקים אם שרירי הבטן מחזיקים טוב שהגוף לא נשמט. להחזיק בצורה אופקית, להטות לאט ימינה ואז שמאלה-מוודאים שהראש נמצא במרכז. לכופף ברכיים ו"סופרמן " כלפי מטה, מטים את הראש מטה ובודקים החזקה. אפשר להרים גבוה ולמסור לבן/בת זוג

כדאי לשלב את התרגיל עם מוזיקה קצבית.

נדנדה

התרגיל מתאים לתינוקות שכבר יושבים לבד. מושיבים תינוק בנדנדה ומטים אותה קדימה, אחורה , מצד לצד, סיבוב. לאט לאט להעלות את העוצמה- בהתאם לתגובות של התינוק. עלינו לצמצם בהלה לכן יש להתחיל בתנועות קטנות ובהמשך להגדיל את טווח התנועה.

תגיות: הדרכת הוריםהתמודדות עם קשייםליווי התפתחותיסדנאות לגיל הרךתינוק בוכה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s